Relacja 2019

Bieg Intersnack czyli IV edycja biegu z okazji Święta Niepodległości odbył się 27 października na terenie  kompleksu leśnego Goszcza leżącego w granicy Gminy Słomniki

Nowa formuła tegorocznych zawodów była ukierunkowana w stronę aktywnych biegaczy. Uczestnicy do wyboru mieli dwa dystanse ponad 10 km i bieg półmaratoński. Wyjątkowo ciepły jesienny dzień był wymarzony dla kibiców, lecz nie sprzyjał on biciu rekordów życiowych przez uczestników zmagań. Zawodnicy pokazali jednak niezwykle wysoki poziom zaangażowania co zaowocowało „wykręcaniem” dobrych czasów.

W kategorii kobiet biegu na 10 km zwyciężyła Aneta Zając z czasem 1 godziny i 6 minut, drugie miejsce zajęła Joanna Sznajder a na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Wazryńska. W kategorii mężczyzn na 10 km najlepszym okazał się Tomasz Domagała „łamiąc” 50 minut a zaraz za nim najmłodszy uczestnik całych zawodów Kacper Zagrodzki. Podium uzupełniał Grzegorz Czarnecki.

W biegu na 21 km brali udział tylko mężczyźni. Pierwszy na mecie pojawił się Sławomir Zając osiągając czas 1 godziny i 50 minut. Drugi był Wojciech Szwaja a podium uzupełniał Piotr Tkaczewski.

Organizatorem biegu było Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach oraz Towarzystwo Kulturalno-Sportowego w Słomnikach wspierane liczną grupą wolontariuszy. Tradycyjnie partnerem głównym biegu była firma Intersnack Poland, która wspiera lokalne inicjatywy w Gminie Słomniki. Sportowe zmagania były również objęte patronatem przez Burmistrza Gminy Słomniki.