Relacja 2018

III edycja Biegu Niepodległości odbyła się w pięknych okolicznościach przyrody  na wyznaczonych przez organizatora traktach malowniczego kompleksu leśnego Polanowice–Goszcza. Trzeba przyznać, że  świętowaniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sprzyjała wyjątkowo ładna pogoda.

W wigilię 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w lasach Polanowice–Goszcza odbyła się trzecia edycja Biegu Niepodległości. Ścigano się na dwóch dystansach – 4,5  km oraz 10,5 km. W zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników – dzieci i dorosłych. Pełna lista sklasyfikowanych uczestników dostępna jest pod adresami:

https://www.protimer.pl/bio/wyniki/zawody/526/bieg-niepodleglosci-2018
https://www.protimer.pl/bio/wyniki/zawody/527/bieg-niepodleglosci-4500m

Na szczególną uwagę zwraca fakt, że każdy kto ukończył bieg mógł czuć się zwycięzcą. Tegoroczna trasa należała do tych z gatunku trudne. Wszyscy biorący dział w wydarzeniu zasłużyli więc na pamiątkowy medal. Dodatkowo wśród zawodników rozlosowano blisko 200 drobnych upominków. 

Uczestnicy oraz kibicujący skorzystali z pysznych, ciepłych posiłków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Prandocina Wysiołka. Atmosfera była radosna, a momentami podniosła jak w chwili wspólnego śpiewania hymnu. Uroczystość zakończyło wręczenie nagród indywidualnych w kategorii open kobiet i mężczyzn. Nagrody wręczył m.in. Burmistrz Gminy Paweł Knafel.

Wydarzenie wymagało zaangażowania wielu osób oraz wsparcia instytucjonalnego. 

Organizatorami wydarzenia były: Gmina Słomniki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach oraz Gmina Iwanowice, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach

Współorganizatorami: Towarzystwo Kulturalno-Sportowe w Słomnikach, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Oświatowych Widoma   

Głównym partnerem Biegu Niepodległości była firma Intersnack Poland Sp. z o.o.

Do zobaczenia za rok!